Po červené do Bílovic

Světový den duševního zdraví jsme trávili na pohodové procházce z Obřan do Bílovic nad Svitavou.

 

V sobotu odpoledne jsme se sešli v krásném počtu 14 lidí na konečné tramvají v Obřanech, odkud jsme pomalu vyrazili. Vydali jsme se přes most po červené turistické trase, která vede po pravém břehu řeky Svitavy. Po pár stovkách metrů jsme měli možnost prohlédnout si zahradní železnici, která bohužel nebyla v provozu. Pokračovali jsme dále po červené, která nás dovedla k venkovní posilovně, kde jsme si udělali první krátkou zastávku, abychom mohli vše vyzkoušet. Cestou nám podzim ukázal, jak nezahálí a zabarvuje listy stromů. Nejmladší účastnici výletu to nedalo a šla zkusit, jak teplá je voda v řece a jestli by se do ní dalo ještě vlézt. Bez dlouhého přemýšlení odložila koupání ve Svitavě na léto. To jsme se ale již blížili k nově udělaným schodům a lávce k fotbalovému hřišti, odkud to byl už jen kousek k bílovické Sokolovně. Tady jsme výlet zakončili zaslouženou odměnou – pivem/limem a někteří i něčím na zub.

 

Ze Sokolovny se část výpravy vydala na vlakovou zastávku, odkud vyrazili do Brna vlakem a druhá část se šla pěšky zpět do Obřan.

 

Věříme, že pohodová a prosluněná procházka zlepšila náladu všem účastníkům výletu a doufáme, že tento výlet nebyl letos poslední.

 

I přes všechna karanténní opatření neklesejte na mysli a snažte se udržet v psychické pohodě, třeba právě krátkými procházkami do přírody.

 

 

Přejeme všem pevné zdraví – hlavně to duševní a těšíme se na další setkání s Vámi!

 

Fotogalerie

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..