Jarní grilování

Na 4. online setkání přes Skype jsme se společně domluvili, že uskutečníme další společnou akci – jarní grilování. Během online setkání padlo několik návrhů, kam bychom mohli vyrazit grilovat. Jedním z návrhů bylo CVČ Labyrint v Bohunicích, kde se nám bohužel nepodařilo domluvit se správci. Pak nás napadlo oslovit Barvy brněnského Bronxu a celou akci uskutečnit v objektu bývalé Káznice na Bratislavské 68. Nakonec jsme mohli být za toto řešení rádi, neboť počasí nám zrovna nepřálo. Celou noc z pátku na sobotu totiž vydatně pršelo, ale ani to nám plány nezhatilo. Měli jsme tam k dispozici venkovní i vnitřní prostory s vytápěním. Nemohlo nás proto nic zaskočit.

 
Přes mrholení a občas drobný déšť se nás v Káznici sešlo skoro 20. Během odpoledne se počasí umoudřilo a umožnilo nám pobýt venku, kde jsme si nacpali pupíky všemožnými grilovanými dobrotami. K pohodovému odpoledni přispěl i zpěv a hra na kytaru, která dodala celé akci skoro až rodinnou atmosféru. Připojit se mohl, kdo chtěl. Ač to vypadalo, že se déšť již nevrátí, k večeru nás přece jen zahnal do vnitřních prostor kavárny, kde jsme v konzumaci dobrot a společné zábavě mohli nerušeně pokračovat. Zahřát jsme se mohli u futuristických kamen, která v kavárně mají.

 

Jsme moc rádi, že na grilování dorazila spousta nových tváří a věříme, že to pro nás všechny byla možnost opětovně získat sociální dovednosti, které jsme v průběhu dlouhé karantény začínali ztrácet.

 

Rádi bychom Vám také sdělili, že máme spoustu plánů do budoucnosti. Chtěli bychom Vám umožnit poznávat naši krásnou zemi nebo se s Vámi jen tak setkat na společné neformální akci. Uvítáme, když se budete svými nápady na jejich plánování podílet i Vy. Rádi bychom od Vás slyšeli, o jakých akcích v koutku duše sníte a třeba jen nemáte sami odvahu je uskutečnit. Pro inspiraci uvádíme pár návrhů výletů, které bychom mohli společně zrealizovat. Například výlet na zámek Rájec nad Svitavou, na hrad Pernštejn, návštěva výstavy o Karlu IV. v Praze, návštěva Malé Pevnosti a celého Terezína, výlet z Ivančic do Moravského Krumlova, nebo například něco tak obyčejného jako je další společné grilování? Co na to říkáte a kam byste rádi vyrazili Vy?

 

Pro velký zájem všech účastníků grilování se také nabízí, pokusit se domluvit prohlídku historických prostor Káznice, která má velmi temnou minulost. Postavena byla již v závěru 18. století a funkční byla zhruba do druhé poloviny 20. století. Hlavně v polovině minulého století tu probíhalo mučení a popravování odpůrců nacistického a komunistického režimu. O podrobnostech plánování této akce Vás budeme včas informovat.

 

Přihlaste se k odběru našich novinek, ať Vám žádná další akce neuteče!

 

Fotogalerie

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..