12. Setkání nad péčí o duševní zdraví za Jihomoravský kraj

V úterý, 1. září odpoledne, jsme se sešli na 12. setkání nad péčí o duševní zdraví za JMK, tentokrát v prostorách bývalé Káznice na Bratislavské, kde jsme přijali pozvání od spolku TRIPITAKA.

 

Přes znovu zavedená opatření na ochranu před koronavirem jsme se sešli v krásném počtu 18 lidí s různým vztahem k duševním onemocněním, od uživatelů péče po sociální pracovníky, psychiatry a rodinné příslušníky.

 

V první části nám pracovníci nově vzniklého Centra Platan Lucie Kučerová, Pavel Strašák a David Oplatek představili svoje aktivity a činnosti v novém projektu, který má sídlo právě v budově bývalé Káznice. Jedná se o službu pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním, kteří by zde mohli navštěvovat různé volnočasové aktivity, terapie, psychoterapie nebo tu jen trávit čas s přáteli v útulné kavárničce.

 

Poté jsme se bavili o dopadech koronavirové epidemie na lidi s duševním onemocněním, péči o ně a následně jsme diskutovali o dopadech koronavirové krize a dostupnosti péče během epidemie. Například jsme paradoxně zjistili, že někteří z nás neměli takové problémy se sociální izolací oproti zdravé populaci. Sdíleli jsme zkušenosti s novými formami komunikace s psychiatry a psychology například přes Skype, což otevřelo nové možnosti v péči o duševně nemocné.

 

Setkání opět probíhalo v pohodové atmosféře a už nyní se tešíme na další setkání s Vámi!

 

Fotogalerie

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..